parkrun Olsztyn #13 / zdjęcia

13-ta edycja parkrun Olsztyn, czyli…

Uczta dla miłośników muzyki świata …

Powalającą mieszankę hiszpańskiej, …

ZWYCIĘSKI DUET PRYZMATU podczas Szó…

W dniach 10-13 stycznia 2018 odbył …

Gdańsk: Remont Dworu Artusa potrwa …

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska r…

33 545,62 złotych i 34 € zebrano w …

W Gminie Stawiguda kwestowało 40 wo…

«
»

Time for Chopin z okazji Święta Niepodległości w Warszawie

Organizatorzy inicjatywy artystycznej Time for Chopin przygotowali specjalny program na 11 listopada 2016. Całe rodziny mogą wziąć udział w terenowej grze o niepodległości, natomiast miłośnicy muzyki wysłuchać koncertów w wykonaniu wybitnych artystów. Wydarzenia odbędą się w sercu Starówki, tj. Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików przy placu Zamkowym 8 w Warszawie.

 

Time for Chopin to jedyne w Warszawie codzienne koncerty chopinowskie. Z okazji Święta Niepodległości artyści przygotowali dodatkowy bezpłatny program. Jak mówi Barbara Kotarba, prezes Fundacji Promocji Polskiej Kultury „Czas Warszawy”, przygotowana jest gra terenowa dla rodzin z dziećmi oraz koncerty w specjalnej oprawie. – Chcemy w ciekawy sposób przybliżyć wartości, jakimi są niepodległość i wolność – dodaje.

 

Rodzinna gra terenowa

O godzinie 14:00 rozpocznie się krótka gra terenowa przygotowana przez Warszawskie Gry Miejskie, podczas której najmłodsi w kreatywny sposób dowiedzą się czym jest niepodległość, a także poznają wybrane zagadnienia z dziejów naszego kraju. Dla dorosłych z kolei to okazja, by odświeżyć informacje o historii Polski i aktywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi. Gra odbędzie się na Starym Mieście w okolicach Starej Galerii ZPAF.

 

Bezpłatne koncerty

Na 11 listopada organizatorzy zaplanowali także dwa bezpłatne koncerty, które zostaną poprzedzone odczytami wybranych fragmentów przemówień Ignacego Jana Paderewskiego. Pierwszy koncert w wykonaniu utalentowanego pianisty Edwina Szwajkowskiego rozpocznie się o godzinie 16:00. Artysta zagra utwór Ignacego Jana Paderewskiego, a następnie barkarolę, mazurki oraz polonezy Fryderyka Chopina. Z kolei wykonawcą drugiego koncertu, który rozpocznie się o godzinie 17:00, będzie wybitna pianistka Agnieszka Przemyk-Bryła. Na ten świąteczny występ przygotowała repertuar Fryderyka Chopina, a w nim mazurki, nokturny, etiudy oraz polonezy.

 

Osoby, które będą chciały 11 listopada skorzystać z codziennej standardowej oferty Time for Chopin mogą zakupić bilet na recital chopinowski w wykonaniu Katarzyny Kraszewskiej, który odbędzie się o godz. 18:00.

Szczegóły programu znajdują się na stronie www.TimeforChopin.pl.

inf. prasowa – Agnieszka Kuźma-Filipek

Tagi