Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Bezpieczna Jesień

10 września Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela i Przyjaciele, zorganizował program edukacyjny  „Bezpieczna Jesień-25 Lat Konwencji o Prawach Dziecka”.

 

Na otwarcie przeczytany został List, który otrzymaliśmy od Ministra Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka; w którym podkreślona została myśl ,że ” dorastający młody człowiek poszukuje nie tylko życiowej ścieżki, ale także systemu wartości jakim będzie się kierował, należy więc dołożyć wszelkich starań ,aby dorośli byli dla niego autorytetem”. Jest to ważne spostrzeżenie gdyż młodzi ludzie często ulegają złym wpływom ludzi ,których powinni unikać.W UNO są wyłącznie ludzie ,z których warto brać przykład (vide www.unoolsztyn.pl.tl/o programie) i Organizatorzy programu z 10 września.Nasze dzieci ,uważają Ministra Marka Michalaka za swojego Przyjaciela, czyli za kogoś na kim zawsze można polegać, i nasze dzieci są Przyjaciółmi Rzecznika Praw Dziecka ponieważ poszerzają swoją wiedzę z ważnych dla ich rozwoju dziedzin wiedzy i praktycznie stosują się do niej.

  Nasz program 10 września przygotowali:

-Szkoła Podstawowa Nr 6

-Gimnazjum Nr 11

-Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych

-Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

-Straż Miejska

-Pan Edward Ośko, Adwokat

-przy pomocy Okręgowego Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie

 

W programie wzięły udział świetne dzieci z Przedszkoli Nr 1, Nr 10, Nr 19 i Nr 39, oraz ze Szkoły Podstawowej Nr ^. Podkreślę tu ,że dzieci z SP Nr 6 i Młodzież z Gimnazjum Nr 11 wystąpili tu również w roli wykładowców!Młodzież z Gimnazjum Nr 11 zmieniła swoje wcześniejsze plany aby wziąć udział w tym ważnym programie.Jak to podkreśliła Pani Anna Jabłońska „nasza młodzież bardzo ceni działania dla dobra dzieci, a gry logiczne które przygotowaliśmy podnoszą zdolność abstrakcyjnego myślenia i prawidłowego wnioskowania”

Młodzież Pani Marii Świerkowskiej , ZSM-E opracowała tematykę zagrożeń w internecie a Pani Grażyna Dziubanii z „Sanepidu ważne tematy zapobiegania grypie oraz jak zbierać grzyby i chronić się przed kleszczami.

Pan Edward Ośko, Adwokat rozmawiał z dziećmi o ich prawach i obowiązkach oraz o „Konwencji o Prawach Dziecka” i o instytucji Rzecznika Praw Dziecka.

Pan Marian Zdunek, Radny olsztyńskiej Rady Miasta ,kontynuował z dziećmi planowanie zagospodarowania Parku Korczaka, ponieważ dzieci dla których ma być ten park najlepiej wiedzą co powinno w nim być. Po drugie nasze dzieci cechuje wyobraźnia!

Tradycyjnie ciepło została przyjęta wizyta naszych przyjaciół ze Straży Miejskiej ,którzy uczyli zasad bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły/przedszkola.

Zbigniew Majchrzak rozmawiał o niestety nadal aktualnych zagrożeniach oszustw finansowych z kampanii Narodowego Banku Polskiego „Nie daj się nabrać-sprawdź zanim podpiszesz.

 

13 września te same tematy poruszyliśmy z Dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 15 i z ich rodzicami.

 

24 września organizujemy program „Jestem Przyjacielem Lasu-90 Lat Lasów Państwowych”,a 8 października wspólnie z Okręgowym Oddziałem Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie otwieramy bardzo ważną kampanię NBP

‚AKADEMIA OBROTÓWKOWEGO-MAM KONTO BANKOWE”

 

Serdecznie zapraszamy, więcej informacji na www.unoolsztyn.pl.tl

 

Zbigniew Majchrzak