parkrun Olsztyn #105 / zdjęcia - wi…

Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz…

Olsztyn: „Rozbudowa istniejącej in…

W dniu dzisiejszym (18 październik…

Olsztyn: Marcin Margielewski goście…

O obyczaju i życiu arabskich szejk…

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

«
»

Będą dyskutować o nierealizowanych planach Olsztyna

Dlaczego ważne, niekiedy strategiczne dla Olsztyna dokumenty kurzą się w głębi szuflad, podczas gdy jego rozwój realizowany jest w sposób tak często przypadkowy? Stowarzyszenie „Wizja Lokalna” zaprasza na kolejną dyskusję miejską, której tematem będą tzw. „półkowniki”. Gościem spotkania, które odbędzie się we wtorek 29 maja 2018 o godzinie 17, będzie Mirosław Arczak.

Tak zwane „półkowniki” to potoczna nazwa miejskich opracowań, które zostały zlecone i najczęściej dodatkowo opłacone, następnie lepiej lub gorzej skonsultowane, przyjęte i … odłożone na półkę lub realizowane bardzo wybiórczo. Zaproszeni do dyskusji goście wraz z mieszkańcami zastanowią się dlaczego i czy faktycznie istnieją problemy, na które rozwiązania teoretycznie już znamy, a ich nie stosujemy.

W spotkaniu udział wezmą m.in.
– Mirek Arczak – aktywista miejski i działacz społeczny z 20-letnim stażem, prezes Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Młyn”, Oficer Rowerowy Olsztyna w latach 2012-2017,
– Paweł Klonowski – prawnik, działacz społeczny, przewodniczący Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Wizja Lokalna”.

Wydarzenie stanowi kolejną odsłonę cyklu dyskusyjnego pn. Wizja Olsztyna, będącego nowym formatem rozmów o mieście, prowadzonych przez mieszkańców z udziałem ciekawych gości, w luźnej atmosferze i klimatycznym miejscu przy kawie, herbacie, ciachu lub małym piwku. Inicjatorami cyklu są Stowarzyszenie „Wizja Lokalna” przy współpracy z Klubokawiarnią Filmową Awangarda BIS, położoną przy Targu Rybnym olsztyńskiego Starego Miasta, będącą zarazem miejscem spotkań.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie stowarzyszenia oraz samego wydarzenia na Facebook’u:
– https://www.facebook.com/wizjalokalnaolsztyna/
– https://www.facebook.com/events/1900330013540982/

inf. prasowa: Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Wizja Lokalna”

dodano: 24-05-2018