Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek …

W minioną niedzielę po raz siódmy …

City Trail: Biegiem przez jesień i …

Już ponad sto osób jest na liście …

Akademia „Pro bono” w WSPiA Rzeszow…

Pomoc w zarządzaniu, prowadzeniu a…

Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

«
»

Anna Syvokobylska studentka WSPiA mistrzynią świata w trójboju siłowym

Anna Syvokobylska, studentka III rok Administracji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej zajęła I miejsce w kategorii Junior w 27 Mistrzostwach Świata Federacji WPA w Trójboju Siłowym. Reprezentantka AZS WSPiA ma na swoim koncie także tytuł mistrza Europy, mistrza Ukrainy oraz Akademickiego Mistrza Polski. Sportami siłowymi interesuje się od wielu lat z powodzeniem, startując w różnych zawodach w Trójboju Siłowym.

 

Anna Syvokobylska od trzech lat studiuje na kierunku administracji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Reprezentuje również Klub Uczelniany AZS Uczelni podczas zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Sportem zajmuje się od wielu lat. Oprócz trójboju siłowego trenowała: Kick Boxing, pływanie oraz zajmowała się kulturystyką. W przeciągu ostatnich trzech miesięcy zdobyła kilka najważniejszych w trójboju siłowym tytułów.

 

Najnowsze osiągnięcie studentki WSPiA to tytuł najlepszej zawodniczki oraz I miejsce w kategorii Open podczas VI Otwartych Akademickich Mistrzostw w wyciskaniu sztangi leżąc. Podczas zawodów zorganizowanych 13 grudnia 2017 r. w Białej Podlaskiej zawodniczka reprezentująca KU AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej ukończyła zawody z wynikiem 60 kg.

 

To nie jedyny tytuł Anny Syvokobylskiej. Największe osiągnięcie studentki WSPiA to trzy złote medale zdobyte podczas 27 WPA World Powerlifting Championships w Siedlcach. Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu Leżąc oraz w Martwym Ciągu zorganizowane zostały pod koniec listopada 2017 r. Studentka WSPiA w zawodach zajęła I miejsce w trójboju siłowym z wynikiem 295 kg. Dodatkowo zdobyła złoty medal w kategorii Junior w Przysiadzie ze sztangą z wynikiem 135 kg, ustanawiając Rekord Świata. Zajęła także I miejsce w swojej kategorii w wyciskaniu sztangi leżąc (60 kg – Rekord Europy) oraz w martwym ciągu (100 kg).

 

Anna Syvokobylska może także pochwalić się I miejscem podczas zorganizowanych w listopadzie 2017 r. zawodach Pucharu Europy RAW w wyciskaniu sztangi leżąc w Złotoryi (z wynikiem 57,5 kg) oraz trzema złotymi medalami Mistrzostwa Ukrainy w trójboju siłowym. Na tych zawodach studentka WSPiA zajęła I miejsce w kategorii Junior w przysiadzie ze sztangą (125 kg) w wyciskaniu sztangi leżąc (50 kg) oraz martwym ciąg (115 kg).

 

Przed reprezentantką naszej uczelni kolejne wyzwania. Teraz uczestniczy w najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych w Polsce, czyli International Bench Press League – Turniej Mistrzów. Są to zawody rozgrywane w formie turnieju tj. trzech rzutów: grudzień, luty i kwiecień. W turnieju uczestniczą zawodnicy m.in. z Irlandii, Norwegii, Armenii, Szwecji, Turcji, Finlandii oraz USA.

 

Reprezentantce Klubu AZS WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Trójbój siłowy

Jest to dyscypliną należącą do sportów siłowych, zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. Trójbój siłowy nie jest sportem olimpijskim. Dyscyplina powstała w latach 50. Pierwsze mistrzostwa świata w trójboju obyły się w 1963 roku, a pierwsze mistrzostwa Europy w 1978 roku.

 

Przemysław Pawlak
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa