Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Amelka potrzebuje pomocy w walce w ciężkiej chorobie

Wojna genów u małej Amelki. Marzenie rodziców….dziecko…..zdrowe dziecko. Amelka urodziła się w 2006 roku. Była zdrową, pogodną dziewczynką. Nasza radość trwały tylko 4 lata, wtedy zauważyliśmy, że z naszą ukochaną córeczką dzieje się cos dziwnego. Stała się zamyślona, apatyczna, przestała wyraźnie pisać i rysować. Zaczęliśmy szukać przyczyny i w kwietniu 2011 usłyszeliśmy diagnozę a raczej wyrok – Leukodystrofia Metachromatyczna MLD – bardzo rzadka choroba genetyczna, która prowadzi do zaniku centralnego układu nerwowego.

„Państwa córeczka umrze w ciągu 5 lat, na tę chorobę nie ma lekarstwa”

– Modliliśmy się, żeby miała nowotwór. To chociaż można leczyć – gdy Michał Branczewski, duży, silny facet, wspomina czekanie na diagnozę 5-letniej córki, głos mu się łamie. – Okazało się, że tyle szczęścia nie mamy.

Co drzemie w rodzicach…siła…wiara…nadzieja….w cud.

Cud, rok 2011 w klinice w Mediolanie Amelka jako pierwsze dziecko na świecie z tą postacią choroby, została poddana eksperymentowi, terapii modyfikacji genetycznej z użyciem otoczki wirusa HIV. Śmiertelny wirus uratował jej życie. Choroba nie postępuje, ale niestety zdążyła dużo zniszczyć. Amelka przestała chodzić, mówić, ale nie straciła woli walki o powrót do normalnego życia. Codziennie od czterech lat walczymy. Wielogodzinna, wielokierunkowa rehabilitacja pochłania dużą część naszego domowego budżetu.

Trudne…..proszenie o pomoc.

Prosimy o pomoc, pomoc dla naszego cudu i choć podobnych próśb jest wiele, to prosimy zatrzymajcie się na parę minut, poznajcie nas i kibicujcie nam.

Dziękujemy
Justyna i Michał Branczewscy

 
Jeżeli ktoś pragnie wesprzeć wesprzeć Amelkę Branczewską może dokonać wpłaty darowizny na subkonto z dopiskiem „Pomoc dla Pomoc dla Amelki Branczewskiej”

Do wpłat Krajowych:
ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689

lub przejść TUTAJ aby dokonać darowizny przez nasz portal
(Płatności bezpieczne przez system Payu, Paypal) i klikając żółty przycisk
inf. prasowa