Kolekcja dla fanów Harry'ego Potter…

Sinsay znalazł sposób by koniec wak…

Polskie góry latem coraz bardziej a…

Ponad 70 proc. Polaków twierdzi, że…

50 milionów kilometrów przez 100 dn…

Po stu dniach największej w Polsce …

5 najlepszych muzycznych festiwali,…

Rytmiczne brzmienia, najlepsze woka…

Sztafeta Niepodległości - żołnierze…

Dwa 24-osobowe zespoły złożone z żo…

«
»

Akcja mammograficzna w Olsztynie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie i Przyjaciele zapraszają 9 grudnia 2017 o godz. 9.00 do Polikliniki MSWiA przy Al. Wojska Polskiego 37 w Olsztynie Panie w wieku 50-69 lat na program „AKCJA MAMMOGRAFICZNA 2″.

 

 

tel 89 539 83 44

 

 

„Dbamy o wasze zdrowie” to dewiza, którą od 1945 roku kieruje się Poliklinika MSWiA w Olsztynie. Warto abyśmy my też zadbali o swoje zdrowie. Temu celowi służy ważny bezpłatny program  pn. „Akcja mammograficzna”, w  którym Panie w wieku 50-69 lat znajdą wiedzę niezbędną do zdrowego i szczęśliwego życia. W „Księdze Mądrości Syracha ” jest cenna rada : „czcij lekarza należycie, byś go miał w potrzebie. Bo Pan stworzył lekarzy i lekarstwa” (Syr 38,1-2).

Poliklinika przygotowałą BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE I CYTOLOGICZNE , dla Pań ,które się zarejestrują pod numerem tel 089 539 83 44 lub e-mail beata.deka@poliklinika.net

Ważnym uzupełnieniem będą wykłady :

-„PODSTAWY ŻYWIENIA I DIETETYKI”

-„PODSTAWY CODZIENNEJ PIELĘGNACJI”

-Anna KARPIAK-OLSZEWSKA

Okręgowy Oddział Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie

„NIE DAJ SIĘ NABRAĆ-BEZPIECZNE FINANSE”

-Jakub WAŚ,z Centrum Postaw Ciała Prof. Dariusza CZAPROWSKIEGO przy Olsztyńskiej Szkoły Wyższej

„JAK DBAĆ O SWÓJ KRĘGOSŁUP?”

-Zbigniew MAJCHRZAK,Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela

„JAK NIE DAĆ SOBĄ MANIPULOWAĆ?”

Szpital przygotował też wiele niespodzianek, m.in.:

-bezpłatny makijaż wykonany przez profesjonalną wizażystkę Mary KAY

-bezpłatne zabiegi na dłonie oraz malowanie paznokci

-bezpłatne masaże kręgosłupa

-możliwość skorzystania z porad brafiterki

-możliwość wykonania pomiaru cukru oraz cisnienia

-możliwość otrzymania loginu i hasła do Zintegrowanego Informatora Pacjenta

 

Polecamy „dekalog” przygotowany przez IFMSA-Poland:

1. Odżywiaj się zdrowo – jedz 5 pełnowartościowych posiłków dziennie w regularnych odstępach.

2. Nie bój się warzyw i owoców – to bomba witaminowa, która da Ci energię na cały dzień.

3. Ruch to zdrowie – 30 min spaceru dziennie wystarczy, by uciec od wielu chorób i jednocześnie odpocząć od stresu dnia codziennego.

4. Pamiętaj o profilaktyce! Regularne badania poziomu glukozy i ciśnienia to proste, łatwo dostępne badania, a wiele mówią o stanie zdrowia.

5. Nie bójmy się lekarzy! Już od małego uczmy nasze dzieci, że lekarz jest po to, by pomagać i należy regularnie się badać, by pozostać zdrowym.

6. Palenie zabija. Nie tylko powoduje nowotwór płuc, ale również jest czynnikiem ryzyka wielu innych nowotworów, sprzyja chorobom układu krążenia jak i cukrzycy!

7. Śpij na zdrowie!. 7-8 godzin ciągłego snu w nocy pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia

8. Nie zapominaj o wodzie! To ona stanowi 60% masy naszego ciała. Należy ją uzupełniać poprzez wypijanie min. 1,5l wody dziennie. Nawet niewielkie odwodnienie może doprowadzić do spadku energii i problemów z koncentracją – będziesz zmęczony oraz rozdrażniony.

9. Śmiech jest najlepszym lekarstwem? Tak! Za każdym razem, gdy się uśmiechasz, czujesz przyjemność, radość i szczęście. Poza tym inni postrzegają Cię jako towarzyską i życzliwą osobę. Wzmacniasz też swój system immunologiczny i ćwiczysz przeponę.

10. Bądź wzorem dla swoich pociech. Nie znajdziesz lepszego obserwatora niż dziecko. Jeżeli więc zależy nam, aby wykształcić u naszych pociech dobre nawyki, najpierw należy zadbać o swój własny tryb życia. Jedząc zdrowe pokarmy, pokazujemy dzieciom, jak się odżywiać. Uprawiając z nimi sporty, uczymy, że aktywne spędzanie czasu też może być zabawą.

Lepiej zapobiegać niż leczyć! Zanim pójdziemy do lekarza najpierw sami zadbajmy o swoje zdrowie. Nie jest to wcale takie trudne, jak nam się wydaje!                        (Artur Nowakowski)

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym bardzo ważnym programie.Dzieci i Młodzież z Nowoczesnych Placówek Edukacyjnych proszę o wystąpienie w roli Ambasadorów Zdrowego Życia i o przekonanie swoich Babć do skorzystania z tego programu.W edukacji Babci i Mamy wykorzystajmy materiały edukacyjne :

http://poliklinika.net/dla-pacjenta/profilaktyka/

www.mz.gov.pl/grypa

www.antybiotyki.edu.pl

 

 

W programie również spektakl „Lewa, wspomnienie prawej” wg Krystyny KOFTY w adaptacji Teresy STĘPIEŃ-NOWICKIEJ

 

inf. prasowa organizatora

Tagi