UNO w 27 Finale WOŚP w Olsztynie / …

   12 stycznia 2019 ,w gościnnych p…

Chudy Wawrzyniec 2019: nowa ekipa, …

Chudy Wawrzyniec – sierpniowy ultra…

Dzień NBP w Olsztynie - relacja / z…

15 stycznia 2019 r. z okazji roczni…

TriCity Trail 2019: rejestracja trw…

Start w Gdańsku, meta w Wejherowie.…

Junior Basket Club Olsztyn vs UKS T…

14 stycznia 2019 r. odbyło się derb…

«
»

Akcja mammograficzna w Olsztynie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie i Przyjaciele zapraszają 9 grudnia 2017 o godz. 9.00 do Polikliniki MSWiA przy Al. Wojska Polskiego 37 w Olsztynie Panie w wieku 50-69 lat na program „AKCJA MAMMOGRAFICZNA 2″.

 

 

tel 89 539 83 44

 

 

„Dbamy o wasze zdrowie” to dewiza, którą od 1945 roku kieruje się Poliklinika MSWiA w Olsztynie. Warto abyśmy my też zadbali o swoje zdrowie. Temu celowi służy ważny bezpłatny program  pn. „Akcja mammograficzna”, w  którym Panie w wieku 50-69 lat znajdą wiedzę niezbędną do zdrowego i szczęśliwego życia. W „Księdze Mądrości Syracha ” jest cenna rada : „czcij lekarza należycie, byś go miał w potrzebie. Bo Pan stworzył lekarzy i lekarstwa” (Syr 38,1-2).

Poliklinika przygotowałą BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE I CYTOLOGICZNE , dla Pań ,które się zarejestrują pod numerem tel 089 539 83 44 lub e-mail beata.deka@poliklinika.net

Ważnym uzupełnieniem będą wykłady :

-„PODSTAWY ŻYWIENIA I DIETETYKI”

-„PODSTAWY CODZIENNEJ PIELĘGNACJI”

-Anna KARPIAK-OLSZEWSKA

Okręgowy Oddział Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie

„NIE DAJ SIĘ NABRAĆ-BEZPIECZNE FINANSE”

-Jakub WAŚ,z Centrum Postaw Ciała Prof. Dariusza CZAPROWSKIEGO przy Olsztyńskiej Szkoły Wyższej

„JAK DBAĆ O SWÓJ KRĘGOSŁUP?”

-Zbigniew MAJCHRZAK,Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela

„JAK NIE DAĆ SOBĄ MANIPULOWAĆ?”

Szpital przygotował też wiele niespodzianek, m.in.:

-bezpłatny makijaż wykonany przez profesjonalną wizażystkę Mary KAY

-bezpłatne zabiegi na dłonie oraz malowanie paznokci

-bezpłatne masaże kręgosłupa

-możliwość skorzystania z porad brafiterki

-możliwość wykonania pomiaru cukru oraz cisnienia

-możliwość otrzymania loginu i hasła do Zintegrowanego Informatora Pacjenta

 

Polecamy „dekalog” przygotowany przez IFMSA-Poland:

1. Odżywiaj się zdrowo – jedz 5 pełnowartościowych posiłków dziennie w regularnych odstępach.

2. Nie bój się warzyw i owoców – to bomba witaminowa, która da Ci energię na cały dzień.

3. Ruch to zdrowie – 30 min spaceru dziennie wystarczy, by uciec od wielu chorób i jednocześnie odpocząć od stresu dnia codziennego.

4. Pamiętaj o profilaktyce! Regularne badania poziomu glukozy i ciśnienia to proste, łatwo dostępne badania, a wiele mówią o stanie zdrowia.

5. Nie bójmy się lekarzy! Już od małego uczmy nasze dzieci, że lekarz jest po to, by pomagać i należy regularnie się badać, by pozostać zdrowym.

6. Palenie zabija. Nie tylko powoduje nowotwór płuc, ale również jest czynnikiem ryzyka wielu innych nowotworów, sprzyja chorobom układu krążenia jak i cukrzycy!

7. Śpij na zdrowie!. 7-8 godzin ciągłego snu w nocy pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia

8. Nie zapominaj o wodzie! To ona stanowi 60% masy naszego ciała. Należy ją uzupełniać poprzez wypijanie min. 1,5l wody dziennie. Nawet niewielkie odwodnienie może doprowadzić do spadku energii i problemów z koncentracją – będziesz zmęczony oraz rozdrażniony.

9. Śmiech jest najlepszym lekarstwem? Tak! Za każdym razem, gdy się uśmiechasz, czujesz przyjemność, radość i szczęście. Poza tym inni postrzegają Cię jako towarzyską i życzliwą osobę. Wzmacniasz też swój system immunologiczny i ćwiczysz przeponę.

10. Bądź wzorem dla swoich pociech. Nie znajdziesz lepszego obserwatora niż dziecko. Jeżeli więc zależy nam, aby wykształcić u naszych pociech dobre nawyki, najpierw należy zadbać o swój własny tryb życia. Jedząc zdrowe pokarmy, pokazujemy dzieciom, jak się odżywiać. Uprawiając z nimi sporty, uczymy, że aktywne spędzanie czasu też może być zabawą.

Lepiej zapobiegać niż leczyć! Zanim pójdziemy do lekarza najpierw sami zadbajmy o swoje zdrowie. Nie jest to wcale takie trudne, jak nam się wydaje!                        (Artur Nowakowski)

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym bardzo ważnym programie.Dzieci i Młodzież z Nowoczesnych Placówek Edukacyjnych proszę o wystąpienie w roli Ambasadorów Zdrowego Życia i o przekonanie swoich Babć do skorzystania z tego programu.W edukacji Babci i Mamy wykorzystajmy materiały edukacyjne :

http://poliklinika.net/dla-pacjenta/profilaktyka/

www.mz.gov.pl/grypa

www.antybiotyki.edu.pl

 

 

W programie również spektakl „Lewa, wspomnienie prawej” wg Krystyny KOFTY w adaptacji Teresy STĘPIEŃ-NOWICKIEJ

 

inf. prasowa organizatora

Tagi