Sukces olsztyńskich mastersów!

W ubiegłą sobotą (14.07). w miejsco…

Sukces Polaków w Mistrzostwach Euro…

W zakończonych w sobotę w Warnemünd…

Reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej…

Bieg Zawiszaka - Mistrzostwa Służb …

W tym biegu każdy jest zwycięzcą. I…

25 sierpnia 2018 na krakowskich Bło…

Graduacja Absolwentów 2018

Prawie 100 absolwentów „administrac…

«
»

Akademia Zdrowia w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

Tu się nie ma czego bać – powiedział 5-letni chłopiec wychodząc dziś ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Podobnego zdania było ponad 200 jego kolegów i koleżanek, którzy uczestniczyli dziś w Akademii Zdrowia, czyli Dniach Otwartych Szpitala, które odbyły się w ramach 15. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki.

 

– Serdecznie witamy wszystkie Dzieci, ich Nauczycieli i Rodziców. Cieszę się, że nas odwiedziliście – powiedziała podczas rozpoczęcia imprezy dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Zobaczycie dziś wiele ciekawych miejsc i zapewnimy Wam wspólnie z nauczycielami z naszej szkoły przyszpitalnej dużo miłych niespodzianek

Pracownicy szpitala i szkoły przyszpitalnej starali się zaciekawić dzieci tym, co tu się dzieje i w przystępny sposób przekazać im wiedzę dotyczącą specjalistycznej aparatury i badań. Był m. in. kurs pierwszej pomocy w pigułce, były ciekawostki logopedyczne, wizyta w pracowni RTG, w pracowni tomografii komputerowej i w pracowni rezonansu magnetycznego, porady stomatologa, wizyta u ortoptystki, zwiedzanie wystawy sprzętu medycznego, a także zabawy dydaktyczne i zajęcia plastyczne.

Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych chętnie uczestniczyli w różnych zajęciach i zadawali mnóstwo pytań. Mieli też okazję porozmawiać z Panem Marcinem Szydłowskim, dziennikarzem Radia Plus Olsztyn, który przygotowywał relację z dzisiejszej imprezy.

 

Agnieszka Deoniziak
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Tagi