Pamięci Bohaterów Getta Warszawskie…

19 kwietnia 2019 r. dzieci z olsz…

Posadź drzewko - odbierz sadzonkę j…

Przyłącz się do ogólnopolskiej akc…

CITY TRAIL: przełajowa piątka na me…

Siódma edycja cyklu biegów przełaj…

23.PIKNIK NAUKOWY POD HASŁEM „MY I …

11 maja br. na PGE Narodowym odbęd…

Międzynarodowy projekt "Pomiędzy na…

W dniach 24.04 – 03.05.2019 młodz…

«
»

Absa Cape Epic: Świetny wynik duetu Włoszczowska-Luethi

Maja Włoszczowska i Ariane Luethi zajęły na pierwszym etapie wyścigu Absa Cape Epic 2. miejsce. Polsko-szwajcarski duet Kross-Spur Racing musiał uznać wyższość jedynie Anniki Langvad i Anny van der Breggen (Investec-Songo-Specialized). Niestety, poniedziałek okazał się pechowy dla męskiej części zespołu. Ondrej Cink i Sergio Mantecon ukończyli zmagania na dalszej pozycji.

Liczący 111 kilometrów odcinek powszechnie uznawany był za jeden z najtrudniejszych w tegorocznej edycji Absa Cape Epic. Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania łącznie 2700 metrów przewyższenia, a do rywalizacji, z uwagi na panujące w Republice Południowej Afryki upały, przystępowali już o godz. 6:00.

Trudy trasy i panujące warunki atmosferyczne szybko zawęziły grono pretendentów do walki o najwyższe lokaty. Znakomicie radziły sobie jednak zawodniczki Kross-Spur Racing, które po ponad pięciu godzinach rywalizacji zameldowały się na mecie jako drugie. Podobnie jak podczas prologu, najlepszy okazał się duet Investec- Songo-Specialized – Annika Langvad/Anna van der Breggen.

Niestety, po bardzo udanym niedzielnym prologu, tym razem walki o najwyższe pozycje nie zdołali nawiązać Sergio Mantecon i Ondrej Cink, którzy po problemach mechanicznych, zakończyli zmagania na dalszej pozycji. Tym samym nie będą już liczyć się w boju o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej, a ich celem będą teraz zwycięstwa etapowe.  

Zawodnicy we wtorek pokonają 90 kilometrów. Ruszą z Hermanus, a finiszować będą w Oak Valley Estate.

inf. prasowa – Bartosz Sosnówka