Obwodnica Olsztyna od węzła drogowe…

To chyba jedna z ostatnich okazji …

Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kros…

Kross Racing Team podczas minioneg…

Polskie Koleje Linowe prezentują st…

Polskie Koleje Linowe SA (PKL), kt…

Rozbiegany Kleszczów czyli piątka i…

W tym roku zapowiada się mocno roz…

Dni morza w Ostródzie

Dni Morza na Mazurach !!!! Dlaczeg…

«
»

Absa Cape Epic: Świetny wynik duetu Włoszczowska-Luethi

Maja Włoszczowska i Ariane Luethi zajęły na pierwszym etapie wyścigu Absa Cape Epic 2. miejsce. Polsko-szwajcarski duet Kross-Spur Racing musiał uznać wyższość jedynie Anniki Langvad i Anny van der Breggen (Investec-Songo-Specialized). Niestety, poniedziałek okazał się pechowy dla męskiej części zespołu. Ondrej Cink i Sergio Mantecon ukończyli zmagania na dalszej pozycji.

Liczący 111 kilometrów odcinek powszechnie uznawany był za jeden z najtrudniejszych w tegorocznej edycji Absa Cape Epic. Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania łącznie 2700 metrów przewyższenia, a do rywalizacji, z uwagi na panujące w Republice Południowej Afryki upały, przystępowali już o godz. 6:00.

Trudy trasy i panujące warunki atmosferyczne szybko zawęziły grono pretendentów do walki o najwyższe lokaty. Znakomicie radziły sobie jednak zawodniczki Kross-Spur Racing, które po ponad pięciu godzinach rywalizacji zameldowały się na mecie jako drugie. Podobnie jak podczas prologu, najlepszy okazał się duet Investec- Songo-Specialized – Annika Langvad/Anna van der Breggen.

Niestety, po bardzo udanym niedzielnym prologu, tym razem walki o najwyższe pozycje nie zdołali nawiązać Sergio Mantecon i Ondrej Cink, którzy po problemach mechanicznych, zakończyli zmagania na dalszej pozycji. Tym samym nie będą już liczyć się w boju o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej, a ich celem będą teraz zwycięstwa etapowe.  

Zawodnicy we wtorek pokonają 90 kilometrów. Ruszą z Hermanus, a finiszować będą w Oak Valley Estate.

inf. prasowa – Bartosz Sosnówka