Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Absa Cape Epic: Świetny wynik duetu Włoszczowska-Luethi

Maja Włoszczowska i Ariane Luethi zajęły na pierwszym etapie wyścigu Absa Cape Epic 2. miejsce. Polsko-szwajcarski duet Kross-Spur Racing musiał uznać wyższość jedynie Anniki Langvad i Anny van der Breggen (Investec-Songo-Specialized). Niestety, poniedziałek okazał się pechowy dla męskiej części zespołu. Ondrej Cink i Sergio Mantecon ukończyli zmagania na dalszej pozycji.

Liczący 111 kilometrów odcinek powszechnie uznawany był za jeden z najtrudniejszych w tegorocznej edycji Absa Cape Epic. Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania łącznie 2700 metrów przewyższenia, a do rywalizacji, z uwagi na panujące w Republice Południowej Afryki upały, przystępowali już o godz. 6:00.

Trudy trasy i panujące warunki atmosferyczne szybko zawęziły grono pretendentów do walki o najwyższe lokaty. Znakomicie radziły sobie jednak zawodniczki Kross-Spur Racing, które po ponad pięciu godzinach rywalizacji zameldowały się na mecie jako drugie. Podobnie jak podczas prologu, najlepszy okazał się duet Investec- Songo-Specialized – Annika Langvad/Anna van der Breggen.

Niestety, po bardzo udanym niedzielnym prologu, tym razem walki o najwyższe pozycje nie zdołali nawiązać Sergio Mantecon i Ondrej Cink, którzy po problemach mechanicznych, zakończyli zmagania na dalszej pozycji. Tym samym nie będą już liczyć się w boju o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej, a ich celem będą teraz zwycięstwa etapowe.  

Zawodnicy we wtorek pokonają 90 kilometrów. Ruszą z Hermanus, a finiszować będą w Oak Valley Estate.

inf. prasowa – Bartosz Sosnówka