Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Olsztyn: Wojciech Jurojć w Planecie 11

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie i Poczta Książkowa zapraszają w czwartek 15.12.2016 o godz. 17:00 do Planety 11 (al. Piłsudskiego 38, Olsztyn) na spotkanie z Wojciechem Jurojciem – autorem książki „Spotkania w Azji”, współzałożycielem firmy Quest Trip oraz inicjatywy podróżniczej Raki Zimują, podróżnikiem, który od siedmiu lat poznaje lokalne kultury Azji i wciąż zmienia miejsca zamieszkania. Odwiedził już ponad 30 krajów świata!

 

Spotkanie poprowadzi Ewelina Zdancewicz, dziennikarka Gazety Olsztyńskiej.

Podczas spotkania wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu „Zdaniem Bibliofila”. Od września czytelnicy odwiedzający filie MBP w Olsztynie mogli oceniać wypożyczane książki oraz oznaczać wybrane cechy fabuły np. czy książka była zabawna czy poważna, zwyczajna czy poruszająca, lekka czy wymagająca. Zbierane dane zostaną wykorzystane w Systemie Zaawansowanych Rekomendacji Książkowych (w skrócie SZREK). SZREK będzie pomagał dobrać najlepsze tytuły do zainteresowań czytelnika. Osoby, które oceniły najwięcej książek wygrały nie tylko książki lub czytnik e-booków dla siebie, ale i zestaw książek dla filii bibliotecznych. Dodatkowo czytelnicy wskazywali tytuły o jakie powinien wzbogacić się księgozbiór ich biblioteki.

O książce „Spotkania w Azji”:
to książka przede wszystkim o szacunku, jakim należy się wykazywać w podróży, niezależnie od tego, czy jedziemy do Indii, czy w Bieszczady. Kryje w sobie dobrego ducha przygody, opowiada o ludziach i miejscach od ich najjaśniejszej strony. To cegiełką, którą autor chce dołożyć do budowania świadomego podróżowania.
Znajdziecie w niej zatem kilka historii o przeróżnych osobowościach, które autor napotkał podczas podróży po Azji. Zapraszamy na spotkanie – przekonajcie się sami „Gdzie Raki Zimują”!
Więcej o autorze:
Współzałożyciel firmy Quest Trip oraz inicjatywy podróżniczej Raki Zimują. Od siedmiu lat jest w ruchu, zmienia miejsca zamieszkania i poznaje lokalne kultury Azji. Przez ponad pięć lat mieszkał i pracował zagranicą, w tym dwa lata w Azji. Łącznie odwiedził ponad 30 krajów świata. Uzależniony od adrenaliny miłośnik gór, zwłaszcza Bieszczad i Himalajów. Obecnie zajmuje się rozwijaniem i promocją świadomego podróżowania i slow life w Polsce. W wolnych chwilach angażuje się w edukację młodzieży – opowiada o conscious travelling (więcej na: www.rakizimuja.pl).

Katarzyna Masiewicz
Miejska Biblioteka Publiczna