Dzień Edukacji i Światowy Dzień Drz…

10 października Światowy Dzień Drze…

Już 2 listopada legendarny zespół L…

Laboratorium, legenda jazz-rocka, k…

Olsztyn: Ratujmy zabytkowe cmentarz…

Od 2003 roku w dniu Wszystkich Świę…

Odpowiednia widoczność podczas tren…

Jesienno-zimowe miesiące oznaczają …

Portret aktorki. Moje dzieciństwo z…

W ramach nadchodzącego Tygodnia Sen…

«
»

5. PKO Bieg Niepodległości z rzeszowską Plazą

11 listopada 2017 r. już po raz piąty wystartuje PKO Bieg Niepodległości. Tak jak w poprzednich latach sponsorem i partnerem tej jednej z największych imprez biegowych zostało Centrum Handlowe Plaza Rzeszów. Start Biegu Niepodległości, do którego zgłosiło się 1600 osób, będzie miał miejsce na ul. Rejtana przed rzeszowską Plazą. W Centrum zlokalizowane zostanie także biuro zawodów i szatnie.

 

5. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie organizowany jest w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Podobne imprezy organizowane są w całym kraju. W tym roku – po raz kolejny – jednym z głównych sponsorów imprezy zostało CH Plaza Rzeszów. Dzięki temu start i meta Biegu Niepodległości będzie miał miejsce na ul. Rejtana przed wejściem do Rzeszowskiej Plazy. W Centrum mieścić się będzie także biuro zawodów i szatnie dla biegaczy.

 

Jak co roku na uczestników Biegu Niepodległości z CH Plaza Rzeszów przygotowano wiele nagród. Oprócz m.in. pucharów i niespodzianki dla zawodników przewidziano nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma 1,5 tys. zł. Bieg Niepodległości w Rzeszowie rozpocznie się w sobotę 11 listopada 2017 r. punktualnie o godzinie 12:00.

 

Jak co roku podczas imprezy mocno zaakcentowanie zostaną obchody Święta Niepodległości. Każdy z zawodników otrzyma białą lub czerwoną koszulkę tak, aby na starcie ułożona została gigantyczna, żywa polska flaga.

 

Pobiegną dla Igorka!

Podczas 5. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie odbędzie się także akcja charytatywna „biegnę dla Igorka”. Niespełna 2-letni chłopiec urodził się z wadą serca – sercem jednokomorowym. W najbliższym czasie planowana jest kolejna, trzecia już operacja. Igorek jest podopiecznym Fundacji „Cor Infantis”. Aby wspomóc Igorka, wystarczy podczas biegu przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Igorka” i dotrzeć z nią do mety. Każda taka kartka zostanie przeliczona na konkretną pomoc. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg chłopca. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów w CH Plaza Rzeszów w piątek 10 listopada od 15:00 do 18.00 oraz w dniu biegu od 8:00 do 11:00.

 

Bieg Niepodległości w Rzeszowie to kolejna inicjatywa CH Plaza Rzeszów mająca na celu promowanie sportowego i zdrowego trybu życia. Jest też jedną z wielu inicjatyw sportowych wspieranych przez rzeszowską Plazę. Centrum było partnerem m.in. trzech poprzednich edycji Biegu Niepodległości. Rzeszowska Plaza w ostatnim czasie mocno sprofilowała swoją ofertę w kierunku sportowym. W Centrum oprócz pierwszego w Polsce innowacyjnego klubu fitness CityFit i sklepu Decathlon działają także sklepy Martes, 4F i Outhorn oraz Protein Bar.

 

Szczegóły dotyczące 5. PKO Biegu Niepodległości można znaleźć na stronie http://www.runrzeszow.pl

 

Katarzyna Szewerniak
Centrum Handlowe Plaza Rzeszów

Tagi