Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

Leśne Run Warmia 2019

Popularny cykl imprez biegowych w…

Olsztyn: Wystawa "Zdrowaśka" autors…

Tytułowa „Zdrowaśka” to słowo symb…

Olsztyn: Kąpiel morsów w jeziorze U…

Przy temperaturze plus 5 stopni w …

Kraków: Studenci mają głos – gala o…

Akademia Muzyczna w Krakowie i Ope…

«
»

3. Triathlon Stryków z rekordem frekwencji!

W minioną sobotę odbył 3. Triathlon Stryków, który przyciągnął na start rekordową liczbę 434 uczestników z Polski i zagranicy. Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli zawodnicy startujący na debiutującym podczas imprezy dystansie 1/8 IM.

 

Dystans 475 m pływania, 20 km na rowerze i 5,5 km biegu najszybciej pokonał Igor Lewandowski z Łodzi uzyskując na mecie czas 1:06:24 W rywalizacji Pań najszybsza okazała się Agnieszka Bolesta – Zarzeczna z Warszawy,  która na metę wbiegła w czasie 1:19:04.

Rywalizację na krótszym dystansie ukończyło 126 zawodników, wśród nich Patryk Józefowicz, który na zawody triathlonowe wrócił po rocznej przerwie.

Fajnie, że organizatorzy zdecydowali się na zorganizowanie wyścigu na dystansie 1/8, bo dzięki temu mogłem wystartować. Jest to dystans, który nie wymaga super przygotowania, a daje dużo frajdy i pozwala się dobrze bawić.

W samo południe na trasę wyruszyli zawodnicy startujący na dystansie 1/4 IM. Do rywalizacji na najdłuższym dystansie stanęło 242 triathlonistów oraz 22 sztafety. Zmagania mężczyzn ustanawiając rekord trasy wygrał Paweł Miziarski z Redy uzyskując czas 2:01:28! Najszybszą Panią w Strykowie na dystansie 1/4 okazała się  Olga Kowalska z Warszawy przekraczając linię

Najszybszą sztafetą okazała się drużyna GFT #1 w składzie Marcin Biel, Przemysław Juszkiewicz, Marek Bartosik,  która uzyskała czas 2:09:23.

Zawody w Strykowie po raz kolejny okazały się idealnym startem na zakończenie sezonu triathlonowego w Polsce.

Słyszałem dobre słowa o Tri Stryków, ale po dzisiejszych zawodach rozgrywanych w deszczu (dystans 1/8), mogę powiedzieć super organizacja i super uczucie, być w Strykowie i uczestniczyć w tych zawodach powiedział Radosław Łaski z Łodzi, który ukończył zmagania na dystansie 1/8 IM.

Organizatorami Triathlonu Stryków są Gmina Stryków, Klub Biegowy Powstaniec, zawody odbywają się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.triathlonstrykow.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

 

inf. prasowa

Tagi