Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

III Mistrzostwa Szczytna w Biegu 12…

III Mistrzostwa Szczytna w Biegu…

Smak zdrowia - Witamina E - witamin…

Smak zdrowia - Witamina E - witami…

Olsztyn: „100-lecie złotego; oszczę…

  Uniwersytet Nowoczesnego Obywat…

Olsztyn: XXXV KAZIUKI-WILNIUKI: GWA…

Zapraszamy na kolejną podróż po dz…

«
»

Inauguracja sezonu 2014 Piękne Klasyki Na Warmii

24 maja pasjonaci zabytkowej motoryzacji  oficjalnie rozpoczęli  trzeci już sezon spotkań. Klasyczne maszyny można było zobaczyć na olsztyńskiej starówce gdzie rozpoczynał się również rajd.

Nie był to jednak zwykły rajd jaki znamy z relacji telewizyjnych lecz rajd w formie turystyki krajoznawczej. Uczestnicy mieli do pokonania 80km z Olsztyna do Barczewa przez malownicze trasy Warmii, posługując się jedynie wskazówkami z książki drogowej, pilnując stanu licznika przejechanych kilometrów. Po drodze należało odpowiedzieć na pytania związane z danym miejscem, gdzie aktualnie się znajdują. Nie liczył się najlepszy czas tylko punktualność. Za wcześniejszy lub późniejszy przyjazd doliczane były punkty karne.

Meta rajdu znajdowała się na barczewskim rynku, gdzie rozegrana była konkurencja sprawnościowa na czas. Należało przewieźć piłeczkę tenisową na łyżce, trzymając  ją przez otwarte okno. Oczywiście za każdy upadek piłki były punkty karne.

Ogłoszenie wyników odbyło się w galerii Synagoga podczas wernisażu prac Krzysztofa Tanajewskiego związanego z klasyczną motoryzacją.

Tagi