Żołnierze OT złożyli przysięgę w Gi…

Blisko 120 żołnierzy 4 Warmińsko-M…

Kronika Gdańska w nowej odsłonie. N…

Muzeum Gdańska wydaje po 20 latach…

Rajd Rodzinny "Jestem Przyjacielem …

Warmińsko-Mazurski Okręg Ligi Ochr…

CITY TRAIL: biegi w Lublinie, Warsz…

W weekend 23-24 marca 2019 zakończ…

City break w marcu – dokąd pojechać…

Pierwsze miesiące nowego roku mogą…

«
»

12. konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka

Prawie 250 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa zgłosiło się do kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka. W środę 7 listopada 2018 r. zmierzą się z testem jednokrotnego wyboru złożonym z 30 pytań. Konkurs po raz 12. Organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Jest to zapowiedź zbliżającego się Ogólnopolskiego Festiwalu „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.

Konkurs rozpocznie się punktualnie o godzinie 10:00. W każdej ze zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych test przeprowadzą studenci – wolontariusze pracujących przy organizacji Ogólnopolskiego Objazdowego Festiwalu „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”. Dla uczniów przygotowanych zostało 30 pytań testowych opracowanych przez pracowników naukowych WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na odpowiedź na wszystkie pytania testowe jest zaledwie 20 minut.

W konkursie w tym roku uczestniczyć będzie prawie 250 uczniów z 11 szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa. Uczestnicy konkursu muszą wykazać się znajomością praw człowieka oraz instytucji zajmujących się ich ochroną. Celem Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka jest popularyzacja problematyki praw człowieka wśród młodych ludzi. Konkurs jest też formą edukacji oraz podnoszenia świadomości państwowej, społecznej i prawnej młodzieży. Kształtuje szacunek dla praw człowieka oraz ukazuje przypadki ich łamania. Dodatkowo ma na celu propagowanie kultury i motywację do przestrzegania praw człowieka.

Konkurs Wiedzy o Prawach Człowieka organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Konkurs od 12 lat. Co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Przez wszystkie edycje uczestniczyło w nim już ponad 5000 młodych osób zainteresowanych Prawami Człowieka.

 

Zwycięzców tegorocznego Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka poznamy w środę 14 listopada 2018 r. w pierwszym dniu 16 Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie. Wtedy też odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

Festiwal Filmowy

Ogólnopolski Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie” zorganizowany zostanie w Rzeszowie już po raz 12. Od samego początku odbywa się w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. W tym roku czterodniowa impreza rozpocznie się w środę 14 listopada 2018 r. i potrwa do soboty 17 listopada.

Podczas Festiwalu w WSPiA, WDK, MDK i Powoli Cafe będzie można zobaczyć ponad 20 projekcji filmowych o tematyce związanej z Prawami Człowieka. W czasie festiwalu odbędzie się także wiele spotkania i wykładów m.in. pracowników WSPiA na temat ochrony praw człowieka na świecie. Wstęp na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące jest darmowy.

Więcej o festiwalu można znaleźć na stronie www.wspia.eu

 

inf. prasowa

Tagi