Zespół Reggaeside zagra w Ostródzie

Zapraszamy na pierwszy z cyklu konc…

POCIĄG… DO MUZYKI – Koncert Katedry…

Akademia Muzyczna w Krakowie zapras…

Mocny początek CITY TRAIL w Lublini…

W weekend 20-21 października Lublin…

Personel medyczny w Wojskach Obrony…

Wojska Obrony Terytorialnej stawiaj…

Dzień Edukacji i Światowy Dzień Drz…

10 października Światowy Dzień Drze…

«
»

Gdańsk: Bezpłatne warsztaty florystyczne

27 września 2018 r., w Domu Uphagena – oddziale Muzeum Gdańska, odbędą się bezpłatne warsztaty florystyczne dla 15-osobowej grupy gdańskich seniorek i seniorów towarzyszące wystawie „Gdańskie Ogrody”. Pod okiem Marii Chodorowskiej uczestniczy wykonają… XVIII-wieczne kompozycje kwiatowe. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

 

Gdańskie Ogrody to wystawa czasowa w Muzeum Gdańska, którą można zobaczyć w Domu Uphagena. Czasu na zapoznanie się z nią i dawnymi założeniami zielonymi zostało niewiele – niewielka ekspozycja będzie udostępniona zwiedzającym do 30 września br. Jej tematykę uzupełnią warsztaty dla seniorów.

– Podczas dwugodzinnego spotkania przygotujemy kompozycje kwiatowe XVIII-wiecznego Gdańska na podstawie wizerunków prezentowanych na naszej wystawie czasowej w Domu Uphagena – mówi Dorota Powirska z Muzeum Gdańska., koordynatorka cyklu spotkań Muzeum Gdańska dla Seniora.

Spotkanie poprowadzi Maria Chodorowska. Chęć udziału można zgłaszać pod numerem telefonicznym 512 418 752. Zajęcia są przeznaczone dla grupy 15 osób. Następne warsztaty odbędą się w 25  października 2018 r. Pod okiem dr Tomasza Olkowskiego z Muzeum seniorki i seniorzy poznają dawne monety, a także poznają tajniki ich wybijania.

Współorganizatorem wystawy Gdańskie Ogrody jest Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie. Wydarzenie odbywa się w ramach XX-lecia obchodów udostępnienia do zwiedzania Domu Uphagena.

Kiedy?: 27 IX 2018 r. (czwartek), godz. 11:00-13:00

Gdzie?: Dom Uphagena, ul. Długa 12

Rejestracja: obowiązują zapisy pod nr tel. 512 418 752 w dniach 12-26 września 2018 r. od pon. do piątku w godz. 10:00-16:00.

Limit: 15 osób

 

inf. prasowa

Tagi